• Polski
 • Italiano
 • English
 • Psychoterapia Gestalt

  Reguły

  Poniżej znajduje się Regulamin korzystania z usług psychoterapeutycznych mojego gabinetu. Bardzo proszę przeczytaj je uważnie i zastanów się czy możesz je stosować w naszej wspólnej pracy lub czy masz jakiekolwiek pytania.

    Zasady ogólne

  1. Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.
  2. W celu ułatwienia rezerwacji godzin psychoterapii online zapraszam do systemu rezerwacji wizyt online.
  3. Korzystanie z moich usług terapeutycznych oraz gabinetu oznacza, że zapoznałeś się z regułami ich udzielania i akceptujesz je.

  Etyka i jakość usług

  1. Dbając o etykę w psychoterapii posługuję się w swojej pracy zawodowej Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (więcej w zakładce Kodeks Etyczny).
  2. Treść sesji jest poufna. Terapeuta i Klient nie mogą pod żadnym pozorem ujawniać osobom trzecim treści sesji bez pisemnej zgody obu stron. Nie jest dopuszczalne nagrywanie bądź rejestrowanie sesji bez pisemnej zgody obu stron.
  3. W pokoju, w którym odbywa się psychoterapia (zarówno w gabinecie psychoterapeuty jak i Klienta) nie może być osób trzecich. Gdyby podczas sesji do pomieszczenia w którym jesteś wchodziły osoby trzecie zastrzegam sobie ze swej strony możliwość zakończenia sesji poprzez rozłączenie się i ta sesja jest w całości płatna. Istnieje możliwość włączenia do psychoterapii lub konsultacji innych osób, np. partnera po uzgodnieniu tego ze mną.
  4. Zastrzegam sobie możliwość superwizowania naszych sesji, ujawniając ich treść mojemu superwizorowi, w sposób uniemożliwiający identyfikację Klienta.

  Superwizja to pomoc dla psychoterapeuty pracującego z klientem, świadczona przez innego doświadczonego specjalistę. Dzięki omawianiu swojej pracy z klientem w czasie superwizji, psychoterapeuta zwiększa szansę powodzenia terapii. Pozwala też psychoterapeucie zobaczyć to, czego ani on, ani klient nie dostrzegają a co może być ważne – po to właśnie trzecia, mądra, ekspercka para oczu i uszu. Superwizorom nie ujawnia się danych osobowych klientów. Superwizorów obowiązuje tajemnica zawodowa, tak samo jak inne zawody medyczne, w tym psychoterapeutów.

  Zasady umawiania i płatności psychoterapii stacjonarnej

  1. Aby umówić się na sesję w gabinecie stacjonarnym należy do mnie zadzwonić.
  2. Na początku rozmowy zaznacz, że chodzi o psychoterapię stacjonarną.
  3. Płatności za psychoterapię prowadzoną stacjonarnie uiszczane są po skończonej sesji na miejscu

  Zasady umawiania i płatności psychoterapii online

  Na psychoterapię online możesz umówić się na dwa różne sposoby, oba opisane są poniżej:

  1. Umawianie całkowicie online:

  • Zarezerwuj dogodny dla Ciebie czas spotkania za pomocą kalendarza na mojej stronie – kliknij na Umów się online i wybierz dogodny termin.
  • W następnych krokach kalendarz poprowadzi Cię przez wybór formy usługi i wniesienie przedpłaty za pomocą PayU (jest to płatność kartą lub przelewem).

  2. Umawianie podczas rozmowy telefonicznej:

  • Poinformuj mnie, że chcesz wziąć udział w psychoterapii online dzwoniąc do mnie.
  • Na początku rozmowy proszę zaznaczyć, że chodzi o psychoterapię online.
  • Podaj jaką wybierasz formę kontaktu.
  • Podczas rozmowy ustalimy dokładny termin sesji.
  • Dokonaj płatności jako przedpłaty za umówione spotkanie. Możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą Pay Pal lub przelewem w euro lub w złotych. Numery kont znajdziesz w zakładce „kontakt”.
  • W tytule przelewu proszę podać datę i godzinę spotkania i swój numer telefonu, kontakt do Skype, VSee lub WhatsApp przez który odbędzie się nasze spotkanie online.
  • Przy płatności przelewem proszę prześlij mi e-mail z potwierdzeniem dokonania przelewu lub zrzut ekranu.
  • Rezerwacja jest potwierdzona dopiero po dokonaniu płatności. Rezerwacja nie opłacona w ciągu godziny zostaje anulowana.
  • Połącz się ze mną w ustalonym terminie. Sesja zaczyna się o pełnej godzinie i trwa 50 minut.

   Rezerwacja terminu sesji na bieżący dzień.

  Istnieje możliwość umawiania się na sesję w bieżącym dniu po telefonicznym kontakcie ze mną. Proszę Cię o rozwagę w tym przypadku gdyż takie spotkanie nie może być odwołane ani przesunięte.

   Spóźnienie na sesję

  O umówionej godzinie połącz się ze mną. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł tego zrobić o czasie, a Twoje spóźnienie będzie dłuższe niż 15 minut, daj mi znać, abym wiedziała, że mam na Ciebie zaczekać. W przeciwnym wypadku, przyjmę, że zrezygnowałeś ze spotkania i prawdopodobnie wyłączę Skypa. W takich sytuacjach nie zwracam też przedpłaty. Potrzebuję też, żebyś wiedział, iż nie ma możliwości przedłużenia spotkania, na które się spóźnisz. Nasza rozmowa skończy się o zaplanowanej wcześniej porze.

    Przesuwanie sesji i odwoływanie sesji

  Umówioną sesję można odwołać lub przesunąć na inny termin najpóźniej dzień wcześniej do godziny 20.00 przed umówionym terminem, po kontakcie telefonicznym ze mną (numer w zakładce „kontakt”). Wówczas przedpłata może być zwrócona (pomniejszona o 5 %) lub w całości zaliczona na poczet sesji w późniejszym terminie.
  Sesje nie odwołane lub odwołane później podlegają pełnej opłacie.

    Reklamacje

  Wszelkie reklamacje należy zgłaszać e-mailowo lub telefonicznie (dane te znajdziesz w zakładce „Kontakt”). Zostaną one rozpatrzone do 14 dni.

    Zagrożenie życia Klienta

  1. Pomoc online nie jest skierowana do osób, które zaplanowały próbę samobójczą lub skrzywdzenie siebie w inny sposób. Osoby takie osoby potrzebują bezpośredniego kontaktu z terapeutą a więc należy umówić się ze mną na spotkanie w gabinecie stacjonarnym. Jeżeli bardzo złe samopoczucie nie pozwala czekać do momentu umówionej sesji wówczas osoby te powinny niezwłocznie zadzwonić na pogotowie albo po jakąkolwiek bliską osobę.
  2. W przypadku podejrzenia zagrożenia życia klienta lub osób trzecich mogę odstąpić od zasady zachowania poufności w celu ochrony życia i zdrowia osób zagrożonych.
  3. Z wyżej wymienionych powodów zastrzegam sobie prawo do odmówienia usługi on-line, jeśli uznam, że Osobie, która chciałaby skorzystać z pomocy online, potrzebna jest pomoc bezpośrednia. W takim przypadku służę informacjami, gdzie w takiej sytuacji można otrzymać konieczną pomoc.

   O pomocy online

  1. Pomoc on-line przeznaczona jest głównie dla osób które mają utrudniony dostęp do pomocy psychologicznej w miejscu, w którym mieszkają (na przykład są niepełnosprawne lub mieszkają za granica a chciałyby skorzystać z psychoterapii po polsku). Czasem pomoc psychologa przez Internet jest też możliwością dla osób, którym dojazd do gabinetu zajmuje zbyt dużo czasu lub które potrzebują większej elastyczności w planowaniu sesji (np. mają jedynie czas późnym wieczorem lub rano).
  2. Świadczenie pomocy przez Internet ma swoje ograniczenia mogące utrudniające realizację celów, w zależności od stanu psychofizjologicznego i emocjonalnego Klienta. Czasami pojawia się konieczność szybkiej fizycznej lub medycznej interwencji. Dlatego w przypadku osób z poważnymi problemami czy zaburzeniami, pomoc online może być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, lub uzupełniającym dla psychoterapii stacjonarnej.

    Ochrona danych osobowych

  Korzystanie przez Ciebie z serwisu oznacza, że oświadczasz iż zezwalasz na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przeze mnie, przez administratorów systemu rezerwacji mbooking oraz serwisy Pay Pal i PayU oraz banki obsługujące przelewy w celach związanych z wykonaniem usługi i dokonaniem płatności. Oświadczasz również, że wiesz, iż w każdym momencie Twoje dane mogą zostać usunięte lub zmienione na Twoje życzenie(zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.).