• Polski
 • Italiano
 • English
 • Psychoterapia Gestalt

  Reguły

  Poniżej znajduje się Regulamin korzystania z usług psychoterapeutycznych mojego gabinetu. Bardzo proszę przeczytaj je uważnie i zastanów się czy możesz je stosować w naszej wspólnej pracy lub czy masz jakiekolwiek pytania.

    Zasady ogólne

  1. Pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.
  2. W celu ułatwienia rezerwacji godzin psychoterapii online zapraszam do systemu rezerwacji wizyt online.
  3. Korzystanie z moich usług terapeutycznych oraz gabinetu oznacza, że zapoznałeś się z regułami ich udzielania i akceptujesz je.

  Etyka i jakość usług

  1. Dbając o etykę w psychoterapii posługuję się w swojej pracy zawodowej Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (więcej w zakładce Kodeks Etyczny).
  2. Treść sesji jest poufna. Terapeuta i Klient nie mogą pod żadnym pozorem ujawniać osobom trzecim treści sesji bez pisemnej zgody obu stron. Nie jest dopuszczalne nagrywanie bądź rejestrowanie sesji bez pisemnej zgody obu stron.
  3. W pokoju, w którym odbywa się psychoterapia (zarówno w gabinecie psychoterapeuty jak i Klienta) nie może być osób trzecich. Istnieje możliwość włączenia do psychoterapii lub konsultacji innych osób, np. partnera po uzgodnieniu tego ze mną.
  4. Zastrzegam sobie możliwość superwizowania naszych sesji, ujawniając ich treść mojemu superwizorowi, w sposób uniemożliwiający identyfikację Klienta.

  Superwizja to pomoc dla psychoterapeuty pracującego z klientem, świadczona przez innego doświadczonego specjalistę. Dzięki omawianiu swojej pracy z klientem w czasie superwizji, psychoterapeuta zwiększa szansę powodzenia terapii. Pozwala też psychoterapeucie zobaczyć to, czego ani on, ani klient nie dostrzegają a co może być ważne – po to właśnie trzecia, mądra, ekspercka para oczu i uszu. Superwizorom nie ujawnia się danych osobowych klientów. Superwizorów obowiązuje tajemnica zawodowa, tak samo jak inne zawody medyczne, w tym psychoterapeutów.

  Zasady umawiania i płatności psychoterapii stacjonarnej

  1. Aby umówić się na sesję w gabinecie stacjonarnym należy do mnie zadzwonić.
  2. Na początku rozmowy zaznacz, że chodzi o psychoterapię stacjonarną.
  3. Płatności za psychoterapię prowadzoną stacjonarnie uiszczane są po skończonej sesji na miejscu

  Zasady umawiania i płatności psychoterapii online

  Na psychoterapię online możesz umówić się na dwa różne sposoby, oba opisane są poniżej:

  1. Umawianie całkowicie online:

  • Zarezerwuj dogodny dla Ciebie czas spotkania za pomocą kalendarza na mojej stronie – kliknij na Umów się online i wybierz dogodny termin.
  • W następnych krokach kalendarz poprowadzi Cię przez wybór formy usługi i wniesienie przedpłaty za pomocą PayU (jest to płatność kartą lub przelewem).

  2. Umawianie podczas rozmowy telefonicznej:

  • Poinformuj mnie, że chcesz wziąć udział w psychoterapii online dzwoniąc do mnie.
  • Na początku rozmowy proszę zaznaczyć, że chodzi o psychoterapię online.
  • Podaj jaką wybierasz formę kontaktu.
  • Podczas rozmowy ustalimy dokładny termin sesji.
  • Dokonaj płatności jako przedpłaty za umówione spotkanie. Możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą Pay Pal lub przelewem w euro lub w złotych. Numery kont znajdziesz w zakładce „kontakt”.
  • W tytule przelewu proszę podać datę i godzinę spotkania i swój numer telefonu, kontakt do Skype, VSee lub WhatsApp przez który odbędzie się nasze spotkanie online.
  • Przy płatności przelewem proszę prześlij mi e-mail z potwierdzeniem dokonania przelewu lub zrzut ekranu.
  • Rezerwacja jest potwierdzona dopiero po dokonaniu płatności. Rezerwacja nie opłacona w ciągu godziny zostaje anulowana.
  • Połącz się ze mną w ustalonym terminie. Sesja zaczyna się o pełnej godzinie i trwa 50 minut.

   Rezerwacja terminu sesji na bieżący dzień.

  Istnieje możliwość umawiania się na sesję w bieżącym dniu po telefonicznym kontakcie ze mną. Proszę Cię o rozwagę w tym przypadku gdyż takie spotkanie nie może być odwołane ani przesunięte.

   Spóźnienie na sesję

  O umówionej godzinie połącz się ze mną. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł tego zrobić o czasie, a Twoje spóźnienie będzie dłuższe niż 15 minut, daj mi znać, abym wiedziała, że mam na Ciebie zaczekać. W przeciwnym wypadku, przyjmę, że zrezygnowałeś ze spotkania i prawdopodobnie wyłączę Skypa. W takich sytuacjach nie zwracam też przedpłaty. Potrzebuję też, żebyś wiedział, iż nie ma możliwości przedłużenia spotkania, na które się spóźnisz. Nasza rozmowa skończy się o zaplanowanej wcześniej porze.

    Przesuwanie sesji i odwoływanie sesji

  Umówioną sesję można odwołać lub przesunąć na inny termin najpóźniej dzień wcześniej do godziny 20.00 przed umówionym terminem, po kontakcie telefonicznym ze mną (numer w zakładce „kontakt”). Wówczas przedpłata może być zwrócona (pomniejszona o 5 %) lub w całości zaliczona na poczet sesji w późniejszym terminie.
  Sesje nie odwołane lub odwołane później podlegają pełnej opłacie.

    Reklamacje

  Wszelkie reklamacje należy zgłaszać e-mailowo lub telefonicznie (dane te znajdziesz w zakładce „Kontakt”). Zostaną one rozpatrzone do 14 dni.

    Zagrożenie życia Klienta

  1. Pomoc online nie jest skierowana do osób, które zaplanowały próbę samobójczą lub skrzywdzenie siebie w inny sposób. Osoby takie osoby potrzebują bezpośredniego kontaktu z terapeutą a więc należy umówić się ze mną na spotkanie w gabinecie stacjonarnym. Jeżeli bardzo złe samopoczucie nie pozwala czekać do momentu umówionej sesji wówczas osoby te powinny niezwłocznie zadzwonić na pogotowie albo po jakąkolwiek bliską osobę.
  2. W przypadku podejrzenia zagrożenia życia klienta lub osób trzecich mogę odstąpić od zasady zachowania poufności w celu ochrony życia i zdrowia osób zagrożonych.
  3. Z wyżej wymienionych powodów zastrzegam sobie prawo do odmówienia usługi on-line, jeśli uznam, że Osobie, która chciałaby skorzystać z pomocy online, potrzebna jest pomoc bezpośrednia. W takim przypadku służę informacjami, gdzie w takiej sytuacji można otrzymać konieczną pomoc.

   O pomocy online

  1. Pomoc on-line przeznaczona jest głównie dla osób które mają utrudniony dostęp do pomocy psychologicznej w miejscu, w którym mieszkają (na przykład są niepełnosprawne lub mieszkają za granica a chciałyby skorzystać z psychoterapii po polsku). Czasem pomoc psychologa przez Internet jest też możliwością dla osób, którym dojazd do gabinetu zajmuje zbyt dużo czasu lub które potrzebują większej elastyczności w planowaniu sesji (np. mają jedynie czas późnym wieczorem lub rano).
  2. Świadczenie pomocy przez Internet ma swoje ograniczenia mogące utrudniające realizację celów, w zależności od stanu psychofizjologicznego i emocjonalnego Klienta. Czasami pojawia się konieczność szybkiej fizycznej lub medycznej interwencji. Dlatego w przypadku osób z poważnymi problemami czy zaburzeniami, pomoc online może być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, lub uzupełniającym dla psychoterapii stacjonarnej.

    Ochrona danych osobowych

  Korzystanie przez Ciebie z serwisu oznacza, że oświadczasz iż zezwalasz na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przeze mnie, przez administratorów systemu rezerwacji mbooking oraz serwisy Pay Pal i PayU oraz banki obsługujące przelewy w celach związanych z wykonaniem usługi i dokonaniem płatności. Oświadczasz również, że wiesz, iż w każdym momencie Twoje dane mogą zostać usunięte lub zmienione na Twoje życzenie(zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.).