• Polski
 • Italiano
 • English
 • Psychoterapia Gestalt

  Jolanta Mierzwa

  Nazywam się Jolanta Mierzwa – jestem psychoterapeutką Gestalt. Swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobyłam w Instytucie Terapii Gestalt (ITG) w Krakowie, gdzie ukończyłam czteroletnie szkolenie. Mam wykształcenie II stopnia w dziedzinie pedagogiki społecznej oraz terapii pedagogicznej. Na mój dorobek zawodowy składają się zarówno doświadczenia terapeutyczne, pedagogiczne, jak i teatralne.

  Z psychoterapią Gestalt zetknęłam się w 1999 roku …   i poznaję ją aż do dziś. Na moją drogę gestaltowską złożyło się wiele wydarzeń: podjęcie terapii własnej, uczestnictwo w grupach terapeutycznych, warsztatowych i interpersonalnych (początkowo jako uczestniczka, następnie jako terapeutka wspierająca tzw. ko-terapeutka). Uwieńczeniem nauki stawania się profesjonalną psychoterapeutką było ukończenie 4-letniej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt ITG.

  Terapia humanistyczna, jaką jest Gestalt, podkreśla wagę dobrostanu oraz równowagi ducha, ciała i umysłu. Dbam o własny rozwój osobisty i zawodowy, staram się systematycznie podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. W doświadczeniach związanych z Gestaltem cenię ich różnorodność: sytuacji i instytucji, w jakich został zastosowany. Będąc w Paryżu obserwowałam doskonałe gestaltowskie  przeszkolenie pracowników metra podczas ich codziennych kontaktów z pasażerami. Brałam udział w konferencji na temat psychoonkologii organizowanej w Krakowie przez Stowarzyszenie Unicorn podczas której w międzynarodowym gronie nabyłam wiedzę o sposobach (także gestaltowskich), pracy z osobami chorymi na raka na całym świecie. Odbywałam staż kliniczny m.in. na Oddziale Psychiatrycznym i na Oddziale Psychiatrycznym  dla  Chorych  Somatycznie  Szpitala  nr  1  w  Sosnowcu,  podczas   którego w praktyczny sposób poszerzałam wiedzę na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz sposobu ich leczenia, stosując terapię Gestalt. Uczestniczyłam w warsztacie psychoterapii par w instytucie gestaltowskim w Nowym Jorku. W Lecce (Włochy) brałam udział w bloku warsztatowym z zakresu Gestalt, adresowanym do studentów i absolwentów gdzie sesje odbywały się z wykorzystaniem wsparcia natury: podczas kąpieli w morzu i na polanie w lesie.

  Udzielam się w środowisku zawodowym tłumacząc z języka włoskiego treści związane z terapią Gestalt oraz aktywnie uczestnicząc w działalności stowarzyszeń zawodowych, których jestem członkinią.

   

  Certyfikaty

   

  Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG),  European Association for Gestalt Therapy (EAGT) i European Association for Psychotherapy (EAP).

  Stowarzyszenia te czuwają nad wysokimi standardami jakościowymi i merytorycznymi szkoleń psychoterapeutów w Polsce i w całej Europie.

  Posiadam certyfikaty psychoterapeuty PTPG, EAGT i EAP oraz certyfikat wystawiony przez Instytut Terapii Gestalt w którym ukończyłam czteroletnie studia w zakresie psychoterapii Gestalt. Zapoznać się z nimi można w zakładce „galeria”.

   

  Kodeks etyczny

  Jako psychoterapeutka Gestalt kieruję się w swojej pracy Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, organizacji zrzeszającej polskich psychoterapeutów Gestalt. PTPG  jest przedstawicielem  Europejskiego  Stowarzyszenia  Terapii Gestalt (EAGT) w Polsce, nadrzędnej organizacji europejskiej zajmującej się psychoterapią w modalności Gestalt (https://gestaltpolska.org.pl/kodeks-etyczny/).