• Polski
 • Italiano
 • English
 • Psychoterapia Gestalt

  O mnie

  Nazywam się Jolanta Mierzwa – jestem psychoterapeutką Gestalt. Swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobyłam w Instytucie Terapii Gestalt (ITG) w Krakowie, gdzie ukończyłam czteroletnie szkolenie. Mam wykształcenie II stopnia w dziedzinie pedagogiki społecznej oraz terapii pedagogicznej. Na mój dorobek zawodowy składają się zarówno doświadczenia terapeutyczne, pedagogiczne, jak i teatralne.

  Z psychoterapią Gestalt zetknęłam się w 1999 roku …   i poznaję ją aż do dziś. Na moją drogę gestaltowską złożyło się wiele wydarzeń: podjęcie terapii własnej, uczestnictwo w grupach terapeutycznych, warsztatowych i interpersonalnych (początkowo jako uczestniczka, następnie jako terapeutka wspierająca tzw. ko-terapeutka). Uwieńczeniem nauki stawania się profesjonalną psychoterapeutką było ukończenie 4-letniej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt ITG.

  Dowiedz się więcej

   O terapii Gestalt

   

  Terapia Gestalt jest szczególnym rodzajem doświadczenia poprzez które Osoba może: odkryć swoje zasoby i rozpoznać potencjały, odnaleźć własny styl bycia, obrać własną drogę rozwoju, kreatywnie budować własne życie, dokonywać autonomicznych wyborów oraz trwać w otwartych i dojrzałych relacjach z ludźmi.

  Dowiedz się więcej

  Certyfikaty

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG) oraz Polskiej Federacji Psychoterapii (PFP).

  Nad wysokimi standardami jakościowymi i merytorycznymi szkoleń psychoterapeutów w Europie czuwa wiele międzynarodowych instytucji, między innymi Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii (EAP), którego jestem członkinią.

  Posiadam certyfikaty PTPG, EAP oraz certyfikat wystawiony przez Instytut Terapii Gestalt w którym ukończyłam czteroletnie studia w zakresie psychoterapii Gestalt.

  Kodeks etyczny

  Jako psychoterapeutka Gestalt kieruję się w swojej pracy Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, organizacji zrzeszającej polskich psychoterapeutów Gestalt. PTPG  jest przedstawicielem  Europejskiego  Stowarzyszenia  Terapii Gestalt (EAGT) w Polsce, nadrzędnej organizacji europejskiej zajmującej się psychoterapią w modalności Gestalt. Wersja poniższego Kodeksu została opublikowana w grudniu 2010 roku.

  Dowiedz się więcej